Digi van de maand december 2023

Jaarthema: Typisch Nederland 

De strijd om de mooiste foto tijdens onze clubavond was in alle hevigheid losgebarsten. Het lijkt een makkelijk onderwerp maar is het zeker niet, de discussies gingen dan ook over wel of niet typisch Nederlands en ik Hans Buitendijk moest een oordeel vellen.

De 1e foto van Rini Paulussen stak er echter met kop een schouders boven uit en was niet al te moeilijk om haar foto als eerste plaats te beoordelen. Een foto met de molens op Kinderdijk met opkomende zon waar bij alles op een fijne plek staat en het licht een hoofdrol speelt. Een terechte winnaar deze prachtige foto die in menig huiskamer of kantoor niet zou misstaan. De 2e foto was wat moeilijker om dat er twee foto’s van Jan van Zessen een twijfel bij mij gaf welke foto ik op de tweede plek moest zetten ze waren voor mij gelijkwaardig van grote klasse. Heb dan ook de leden gevraagd welke foto van de twee hun voorkeur zou hebben.De ene foto is een tafereel van aardappelen met een stamper en de andere foto een blokje kaas met een prikker met de vlag van Nederland. Het blokje kaas kreeg de meerderheid van de stemmen dus is Jan met deze foto op de tweede plaats gekomen. Het is niet zomaar een blokje kaas maar met veel zorgvuldigheid neergezet met een oranje achtergrond en de reflectie geeft de foto iets extra’s. De 3e foto is van Mark Elfrink met tulpen in een blauwe lucht. Hij heeft het voor elkaar gekregen om de tulpen weer eens op een andere manier te fotograferen. Waar bij de rode tulp de hoofdrol speelt maar ook de onscherpte op de voorgrond en de schuine vorm dragen bij aan deze prachtige foto een derde plek waard.

 

Bekijk ook:
Meer berichten zoals deze: